Tabletki z czosnku - Allii sativi bulbus - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Pomocniczo w łagodnych postaciach podwyższonego poziomu tłuszczów, zapobiega zwężeniu naczyń krwionośnych oraz jest lekiem przeciwagregacyjnym. Ponadto jako łagodny środek ograniczający rozwój flory jelitowej.

Dawkowanie:

Doustnie. W profilaktyce przeciwmiażdżycowej: 2-3 razy dziennie po 1-2 tabletki. Pomocniczo w zakażeniach układu pokarmowego i w profilaktyce zakażeń górnych dróg oddechowych: dorośli - 3 razy dziennie po 2 tabletki, dzieci powyżej 3 lat - 2 razy dziennie po 1 tabletce.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub związki siarkowe, zaburzenia funkcji wątroby, ostry nieżyt żołądka i jelit, kamicę żółciową.   Gdy przyjmujesz leki obniżające krzepliwość krwi, np. salicylanów (z uwagi na działanie antyagregacyjne czosnku) oraz środków przeciwwirusowych z grupy inhibitorów proteaz (czosnek może osłabiać ich działanie).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ze względu na przechodzenie do mleka matki związków siarki obecnych w preparacie stosowanie w okresie karmienia należy skonsultować z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.