Mukolina - Carbocisteinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład karbocysteina
Postać syrop
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Choroby płuc
Działanie upłynnia wydzielinę dróg oddechowych
wykrztuśne
Zamów w doz.pl Mukolina, syrop dla dorosłych, (50 mg / ml), 120 ml

Wskazania:

Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych z wytwarzaniem dużej ilości lepkiego śluzu (przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Nie podawać przed snem.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić nudności, bóle i zawroty głowy, biegunka, krwawienie z przewodu pokarmowego lub alergiczne zmiany skórne.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz czynną chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Gdy przyjmujesz leki przeciwkaszlowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.