Vratizolin - Denotivirum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład denotivir
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Choroby zakaźne i pasożytnicze
Działanie przeciwwirusowe
Zamów w doz.pl Vratizolin, 30 mg / g, krem, 3 g

Wskazania:

Leczenie opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej (Herpex Simplex).

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Lek stosuje się miejscowo na chorobowo zmienioną skórę 2-3 razy na dobę. Przed zastosowaniem i po zastosowaniu kremu należy umyć ręce. Leczenie opryszczki należy rozpocząć z chwilą pojawienia się jej pierwszych objawów, np.: swędzenia i pieczenia. Leczenie trwa zwykle około 5 dni.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na denotywir lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.