Urosal, 300 mg +300 mg, tabletki, 20 szt.

metenamina, salicylan fenylu, tabletka, ból, stan zapalny, zapalenie, zapalenie pęcherza moczowego

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Producent

VIS
Sw. Elżbiety 6a
Bytom

Dystrybutor

Hasco-Lek S.A.

Opis

Urosal to produkt leczniczy o działaniu przeciwbakteryjnym do stosowania w zapaleniu dróg moczowych, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych oraz w biegunce i nieżycie jelit.

Skład

Substancjami czynnymi są: metenamina (Methenaminum), salicylan fenylu (Phenylis salicylas).

1 tabletka zawiera 300 mg metenaminy i 300 mg fenylu salicylanu.

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sacharoza, magnezu stearynian, karboksymetyloskrobia (typ A), laktozę jednowodna, talk, żelatyna, sodu laurylosiarczan.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego, należy przyjmować po jedzeniu, popijając wodą.

Dorośli: 3 razy na dobę 1 tabletka.

Działanie

Urosal działa przeciwbakteryjnie (działanie skojarzone metenaminy i salicylanu fenylu). Dodatkowo wykazuje również właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania

Urosal jest stosowany w zapaleniu pęcherza moczowego, w odmiedniczkowym zapaleniu nerek, zapaleniu miedniczek nerkowych, stanach zapalnych pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, w biegunce, nieżycie jelit.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na salicylany i fenol oraz jeśli pacjent cierpi na niewydolność nerek, chorobę wrzodową, skazę krwotoczną, ciężką niewydolność wątroby, kwasicę metaboliczną znacznego stopnia, odwodnienie.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): zaburzenia układu pokarmowego.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób): podrażnienie jelit i bóle brzucha, podrażnienie dróg moczowych, ból w czasie oddawania moczu, pieczenie i uczucie parcia na mocz.

Częstość nieznana: leukopenia, małopłytkowość, niedokrwistość, skórne odczyny alergiczne, krwiomocz.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Pacjenci chorujący na astmę przed zastosowaniem muszą skonsultować się z lekarzem. Produkt leczniczy nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy i fruktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa) lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, ani z zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25º C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Urosal może wchodzić w interakcje z: sulfonamidami, lekami przeciwzakrzepowymi, lekami przeciwgorączkowymi, lekami mogącymi wpływać niekorzystnie na przewód pokarmowy i układ krwiotwórczy.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Stosować po posiłku, popijając wodą.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Polecane artykuły
  • Zapalenia nerek stanowią niejednorodną grupę chorób, których cechą charakterystyczną jest obecność stanu zapalnego jednej lub obu nerek. Ze względu na niezwykle ważne funkcje pełnione w organizmie przez nerki, choroby dotyczące tego narządu mogą bardzo negatywnie wpływać na stan pacjenta, doprowadzając niekiedy do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Zapalenie nerek może mieć wiele przyczyn i dotyczyć różnych części tego narządu. Objawy zapalenia nerek bywają rozmaite i zależą od rodzaju choroby.

  • Coraz większa liczba osób boryka się z kamicą nerkową. Objawia się ona silnym bólem w okolicy podbrzusza, pachwiny oraz lędźwi i ma tendencję do nawracania. Naukowcy z Uniwersytetu Penn State wpadli na pomysł nowego badania, które może drastycznie skrócić czas oczekiwania na wynik potwierdzający obecność kamieni w drogach moczowych.

  • Uretroskopia to inaczej wziernikowanie cewki moczowej. Dzięki temu inwazyjnemu badaniu zdiagnozować można wiele schorzeń układu moczowo–płciowego, np. zwężenie cewki moczowej, nowotwór moczowodu czy infekcję dróg moczowych. Objawami, które powinny skłonić do wizyty u urologa i które mogą być wskazaniem do wykonania uretroskopii są m. in. problemy z oddawaniem moczu, krwiomocz czy nawracające infekcje dróg moczowych. Jak przebiega wziernikowanie cewki moczowej? Czy jest bolesne?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij