Vitaminum B6 - Pyridoxini hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład witamina B6 (pirydoksyna)
Postać tabletki
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia niedobory witaminy B6
Zamów w doz.pl Vitaminum B6, tabletki, 50 mg, 50 szt

Wskazania:

Niedobór witaminy B6. Wspomagająco w chorobie popromiennej, niedokrwistości, leukopenii, chorobach obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego, dystrofii mięśniowej, zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej, łojotoku, złuszczających zmianach skórnych, oparzeniach słonecznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli zazwyczaj 1-2 tabletki 3 razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne:

Długotrwałe stosowanie dużych dawek (powyżej 2 g dziennie) może prowadzić do ciężkich zmian nerwów obwodowych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na witaminę B6 lub pozostałe składniki preparatu. Gdy przyjmujesz  lewodopę, amiodaron, doustne środki antykoncepcyjne, hydralazynę, penicylaminę, cykloserynę, izoniazyd. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.