Satural - Calcii lactogluconas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład laktoglukonian wapnia
Postać proszek musujący
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Alergologia
Działanie uzupełnia niedobory wapnia

Wskazania:

Niedobory wapnia i stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń w okresie wzrostu, ciąży i karmienia, stany alergiczne.

Dawkowanie:

Doustnie, zazwyczaj po 1 torebce 3 razy dziennie po rozpuszczeniu w 1/2 szklanki wody.   Należy zachować 2-3 godziny odstępu między podaniem Saturalu a antybiotyków z grupy tetracyklin (np. Unidox Solutab), związków fluoru (Zymafluor).   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Po dużych dawkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, hiperkalcemia (zawyżony poziom wapnia we krwi).   W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz schorzenia nerek.   Gdy przyjmujesz preparaty naparstnicy (Digoxin), antybiotyki z grupy tetracyklin (np. Unidox Solutab), związki fluoru (Zymafluor).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Możliwość stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.