×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Thermo-Rheumon - Etofenamatum, Benzyli nicotinas - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych. Bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych).

Dawkowanie

Zewnętrznie. Odpowiednią ilość kremu (zazwyczaj do 2 g, tj. wielkość orzecha laskowego) nałożyć na skórę w okolicy objętej bólem i intensywnie wcierać. Stosować 3-4 razy na dobę. Leczenie trwa zazwyczaj do 2 tygodni. Nie stosować na skórę uszkodzoną lub zmienioną chorobowo. Unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi. Nie stosować u dzieci do 14 roku życia.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na etofenamat lub inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Najczęściej zaczerwienienie skóry i uczucie pieczenia (będące efektem zamierzonym stosowanego leku), bardzo rzadko skórne reakcje alergiczne.

 

Brak danych dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.