Canespor - Bifonazolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład bifonazol
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwgrzybicze

Wskazania:

Grzybica skóry gładkiej, grzybica stóp, grzybica rąk wywołana przez dermatofity i inne grzyby wrażliwe na bifonazol.

Dawkowanie:

Raz dziennie (najlepiej wieczorem przed snem) nanosi się cienką warstwę kremu i delikatnie wciera w chorobowo zmienioną skórę. Czas trwania leczenia: grzybica stóp - 3 tygodnie; grzybica rąk, tułowia, fałdów skórnych - 2-3 tygodnie; powierzchowne kandydozy skórne - 2-4 tygodnie; łupież pstry i łupież rumieniowy - 2 tygodnie. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami. Ze względu na brak badań klinicznych, dotyczących stosowania bifonazolu u dzieci, preparat należy ostrożnie podawać małym dzieciom.

Możliwe skutki uboczne:

W miejscu zastosowania mogą wystąpić objawy podrażnienia: zaczerwienienie skóry, pieczenie, świąd, łuszczenie. Może wystąpić kontaktowe zapalenie skóry.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek. Gdy przyjmujesz jednoczesnie inne leki przeciwgrzybicze, inne leki o działaniu miejscowym (kremy, maści itp.). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jestes w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.