Triacomb - Gramicidinum, Neomycini sulphas, Nystatinum, Triamcinoloni acetonidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Choroby skóry przebiegające ze świądem lub odczynem zapalnym zagrożone lub powikłane zakażeniem bakteryjnym lub grzybiczym. Świąd odbytu i sromu.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, smarować chorobowo zmienioną powierzchnię skóry. Czas trwania kuracji ustala lekarz.  Nie stosować dużych dawek, zwłaszcza długotrwale, na zakażone rany oparzeniowe, owrzodzenia troficzne i inne zmiany przebiegające z uszkodzeniem ciągłości skóry. Nie zaleca się stosować pod opatrunkiem okluzyjnym. Nie należy stosować do oczu ani do zewnętrznego przewodu słuchowego w przypadku perforacji błony bębenkowej lub zapalenia ucha środkowego.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić działania niepożądane związane z miejscowym stosowaniem kortykosteroidów: teleangiektazje (rozszerzenia drobnych naczyń krwionośnych), trądzik posteroidowy, zaniki i odbarwienia skóry, podrażnienie, świąd, nadmierne rogowacenie. Stosowanie pod opatrunkiem okluzyjnym może być przyczyną rozstępów skórnych, a długotrwałe stosowanie preparatu prowadzi do nadkażenia bakteryjnego lub grzybiczego. Długotrwałe miejscowe stosowanie kortykosteroidów, zwłaszcza w dużych dawkach, może prowadzić do działania układowego, objawiającego się zahamowaniem czynności kory nadnerczy. Długotrwałe miejscowe stosowanie może mieć toksyczne działanie na narząd słuchu, nerki, może też spowodować rozpad erytrocytów.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.