×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Mycospor Onychoset - Bifonazolum, Urea - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład bifonazol
mocznik
Postać maść
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwgrzybicze
przeciwbakteryjne
Zamów w doz.pl Canespor Onychoset, (10 mg + 400 mg)/g, maść, 10 g

Wskazania do stosowania

Grzybicze zakażenia paznokci, rąk i nóg.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Preparat stosuje się na umytą i osuszoną płytkę paznokciową. Cienką warstwę maści nanosi się raz na dobę na całą powierzchnię zmienionych chorobowo paznokci, a następnie zakleja się je plastrem na 24 godziny. Podczas codziennej zmiany plastra, po uprzednim umyciu i osuszeniu kończyny, należy usunąć skrobakiem zmiękczoną, chorobowo zmienioną warstwę paznokcia i ponownie nanieść maść. Zabieg powtarza się tak długo, aż wszystkie zakażone warstwy paznokcia zostaną usunięte, a jego powierzchnia wygładzi się. Następnie zaleca się kontynuację leczenia kremem Mycospor. Maści nie należy wcierać w płytkę paznokcia.

 

Uwaga! Unikać kontaktu preparatu z oczami.

 

Ze względu na brak badań klinicznych, dotyczących stosowania bifonazolu u dzieci, preparat należy ostrożnie podawać małym dzieciom.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na bifonazol lub mocznik.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży (szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży) oraz w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Wysypka, łuszczenie lub kontaktowe zapalenie skóry, podrażnienie brzegów paznokci, świąd. Bardzo rzadko obserwowano reakcje nadwrażliwości na plaster. Powyższe działania niepożądane ustępowały po zakończeniu stosowania preparatu.

 

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.