Kofevit - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Lek zaleca się przyjmować w stanach przemęczenia i wyczerania fizycznego (polepsza wydolność fizyczną organizmu), w okresie wzmożonego wysiłku umysłowego (poprawia sprawność umysłową, pamięć i zdolność koncentracji).

Dawkowanie:

Doustnie. Zażywać w razie potrzeby: 1-2 torebki. Zawartość torebki rozpuścić w 1/2 szklanki wody, zamieszać i wypić. Dorośli: nie przekraczać 6 torebek na dobę. Młodzież : nie przekraczać 2 torebek na dobę. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, biegunka lub zaparcia, wzdęcia, ból głowy i bezsenność, drażliwość, niemożność skupienia uwagi.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, fenyloketonurię.   Gdy przyjmujesz leki na nadciśnienie, na serce, leki pobudzające układ nerwowy, antybiotyki (zwłaszcza tetracykliny), fluorochinolony.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.