×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Succus Echinaceae - Echinaceae purpureae herbae succus - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład sok ze świeżego ziela jeżówki purpurowej
Postać krople doustne
Kategoria Przeciwnowotworowe i immunomodulujące
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie immunostymulujące

Wskazania do stosowania

Wspomagająco w leczeniu lżejszych infekcji bakteryjnych oraz wirusowych, jak: choroby z przeziębienia, stany zapalne górnych dróg oddechowych. Zapobiegawczo w: nawracających zakażeniach dróg oddechowych, w stanach osłabienia organizmu (np. w okresie jesienno-zimowym), w celu zmniejszenia podatności na infekcje.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 13 roku życia: 20-40 kropli 3 razy dziennie w niewielkiej ilości wody lub soku. Dzieci w wieku od 7 do 12 lat: 10 kropli 1 raz dziennie. Preparat stosować codziennie przez 10 dni lub co drugi dzień przez 20 dni. Po dwutygodniowej przerwie kurację można powtórzyć.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, jesteś uczulony na rośliny z rodziny Composite, cierpisz na gruźlicę, stwardnienie rozsiane, zakażenia wirusem HIV i inne schorzenia autoimmunologiczne.

Gdy przyjmujesz sterydy anaboliczne, leki przeciwnowotworowe (np. metotreksat), amiodaron.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie po konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

Sporadycznie obserwuje się przypadki nadwrażliwości na preparaty z jeżówki, charakteryzujące się wysypkami skórnymi, obrzękami twarzy, dusznością, zawrotami głowy, obniżeniem ciśnienia. W przypadku zaobserwowania podobnych objawów należy przerwać stosowanie preparatu i skontaktować się z lekarzem.