×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Vibomil (Vibovit niemowlę) - Preparat złożony - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Zapobieganie i uzupełnianie niedoboru witamin u niemowląt i dzieci, np.: w okresie intensywnego wzrostu, w okresach wzmożonego zapotrzebowania na witaminy, szczególnie, w przypadkach niewystarczającej podaży witamin z pożywieniem (np. w stanach niedożywienia), w obniżonej odporności na choroby infekcyjne, w okresach rekonwalescencji po przebytych chorobach, pomocniczo w leczeniu chorób zakaźnych, pomocniczo w chemioterapii, po antybiotykoterapii, przy wzmożonym wysiłku fizycznym i psychicznym, w ogólnych objawach niedoboru witamin, jak brak apetytu, wyczerpanie oraz zaburzenia wzrostu i rozwoju.

 

Dawkowanie

Doustnie. Lek powinien być przyjmowany podczas posiłków. Niemowlętom i małym dzieciom odmierzoną dawkę najlepiej podawać w łyżce soku, mleka, zupy lub innego pożywienia. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, lek należy stosować następująco: niemowlęta do 12 miesiąca życia od 2 do 3 kropli (0,08ml do 0,12ml) na dobę, dzieci w 2-3 roku życia od 3 do 4 kropli na dobę, dzieci w 4-7 roku życia 5 do 6 kropli na dobę, dzieci powyżej 7 roku życia 6 do 8 kropli na dobę.

 

Poinformuj lekarza

Gdy podajesz dziecku inne preparaty witaminowe, zwłaszcza zawierające witaminy A i/lub D3.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Lek jest przeznaczony dla niemowląt i dzieci. Leki wielowitaminowe w dawkach podobnych jak zalecane dla preparatu VIBOVIT niemowlę nie wykazują szkodliwego działania na przebieg ciąży i karmienie piersią.

Skutki uboczne

Możliwe są zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności czy wzdęcia. Witamina B2 obecna w leku może powodować pomarańczowe zabarwienie moczu, nie jest to jednak objaw szkodliwy.