Nervendragees-ratiopharm - Humulus lupulus, Passiflora incarnata, Valeriana officinalis - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Stany napięcia i niepokoju, zaburzenia snu pochodzenia nerwowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki przyjmować niezależnie od posiłków, popijając wodą. Dorośli zwykle 2-3 razy dziennie 1-3 tabletki. W celu ułatwienia zasypiania i pomocniczo w zaburzeniach snu 2-3 tabletki pół godziny przed snem.   Uwaga! Nie należy podawać leku dzieciom do 12 lat bez konsultacji z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U pacjentów nietolerujących waleriany mogą wystąpić niewielkie dolegliwości trawienne (odbijanie).   Lek może wpływać na sprawność psychomotoryczną. Nie zaleca się stosowania preparatu u kierowców na 2 godziny przed planowaną podróżą lub przed pojęciem obsługi maszyn, szczególnie w godzinach wieczornych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na któryklowiek ze składników preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.