Reumaphyt - Harpagophyti extractum siccum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z korzenia hakorośli
Postać kapsułki
Kategoria Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności Reumatologia
Działanie przeciwzapalne
przeciwbólowe
Zamów w doz.pl Reumaphyt, kapsułki twarde, 250 mg, 65 szt

Wskazania:

Choroby zwyrodnieniowe stawów, zapalenie ścięgien.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-3 kapsułki 2 razy dziennie.   Uwaga! Nie zaleca się stosowania preparatu dłużej niż przez 4 tygodnie bez konsultacji lekarskiej.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko mogą wystąpić łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, wymioty, ból brzucha), zawroty i bóle głowy, reakcje skórne o podłożu alergicznym.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz wrzody żołądka i/lub dwunastnicy, kamicę żółciową, choroby serca, nadwrażliwość na niektóre cukry.   Gdy przyjmujesz leki antyarytmiczne, obniżające ciśnienie krwi.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.