×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Immunofort - Arctium sp., Aronia melanocarpa, Chamomilla recutita, Echinacea purpurea, Urtica dioica - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Wspomagająco w infekcjach górnych dróg oddechowych: zapalenie gardła, zapalenie migdałków, zapalenie jamy ustnej i zapalenie zatok. Przy skłonnościach do zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych.

Dawkowanie

Doustnie. 1/2 łyżeczki preparatu z małą ilością wody 4-5 razy dziennie przez 4-5 dni; preparat przyjmować 30 minut przed posiłkiem. Po 2-dniowej przerwie: 4-5 razy dziennie przez 5 kolejnych dni. Zapobiegawczo: 1/2 łyżeczki preparatu 2 razy dziennie. Nie stosować dłużej niż 2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.

Uwaga! Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania u dzieci.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykowiek ze składników preparatu.

Gdy jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Może wystąpić nadwrażliwość na składniki preparatu.

Preparat stosowany w zalecanych dawkach nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami i obsługę maszyn.