Plantex - Foeniculi fructi extractum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Zaburzenia trawienia, kurczowe dolegliwości żołądka i jelit, uczucie pełności, wzdęcia, kolka u małych dzieci i niemowląt.

Dawkowanie:

Niemowlęta od 2 do 1 roku: 1 saszetkę dziennie po posiłku. Zawartość saszetki wsypać do buteleczki, następnie dodać 50 ml świeżo przegotowanej, ciepłej wody lub mleka i wstrząsać do całkowitego rozpuszczenia granulatu. Ochłodzić do właściwej temperatury i podawać po posiłku w przypadkach wystąpienia wzdęć lub kolki. Dzieci w wieku od 1 do 4 lat: Od 1 do 2 saszetek dziennie po posiłku. Zawartość saszetek wsypać do szklanki przegotowanej wody lub mleka i mieszać do całkowitego jej rozpuszczenia. Nie słodzić płynów.

Możliwe skutki uboczne:

Może wywoływać uczulenia.

Poinformuj lekarza:

W przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu lub uczulenia na koper włoski. W przypadku niedoboru enzymu laktazy, galaktozemii i zespołu upośledzonego wchłaniania glukozy/galaktozy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.