Passiflor - Passiflorae herbae extractum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z ziela męczennicy cielistej
Postać tabletki
syrop
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uspokajające
ułatwia zasypianie

Wskazania:

Stany napięcia nerwowego, niepokoju oraz drażliwości; trudności z zasypianiem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 10 ml 3-4 razy dziennie. Dzieci o masie ciała do 17 kg: 2,5 ml 3-4 razy dziennie; dzieci o masie ciała 18-35 kg: 5 ml 3-4 razy dziennie; dzieci o masie ciała 36-52 kg: 7,5 ml 3-4 razy dziennie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości.   Uwaga! Po spożyciu zbyt dużej dawki może wystąpić łagodny efekt przeczyszczający.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nietolerancję fruktozy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy zasięgnąć porady lekarza.