Mexicord - Mexiletinum hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład meksyletyna
Postać kapsułki
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Kardiologia
Działanie przeciwarytmiczne

Wskazania:

Arytmie serca.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Ze strony układu krążenia uczucie kołatania serca, nasilenie komorowych zaburzeń rytmu, zwolnienie pracy serca, obniżenie ciśnienia tętniczego. Niekiedy nudności, wymioty, zgaga, bóle i zawroty głowy, szum w uszach, drżenia, nerwowość, zaburzenia koordynacji, zaburzenia snu, zaburzenia widzenia, osłabienie, uczucie zmęczenia, zaburzenia orientacji, uczucie duszności, wysypki skórne, obrzęki.

Poinformuj lekarza:

Jeśli wykazujesz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy chorujesz na blok przedsionkowo-komorowy, niedociśnienie, niewydolność krążenia, niewydolność wątroby i nerek. Gdy przyjmujesz leki przeciwdrgawkowe (fenytoina), fenobarbital, rifampicynę, glikozydy nasercowe, cymetydynę, inne leki przeciwarytmiczne (np. β-blokery, amiodaron, chinidynę, disopyramid), narkotyczne leki przeciwbólowe, środki zawierające magnez lub glin, metoklopramid. Jeśli  jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.