×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Immunal Forte - Echinacea purpurea - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Wspomagająco w skłonnościach do nawracających zakażeń dróg oddechowych, profilaktycznie przeciw przeziębieniom i grypie. Wspomagająco podczas długotrwałej antybiotykoterapii.

Dawkowanie

Doustnie.Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia profilaktycznie 1 tabletka dziennie, leczniczo 1 tabletka dwa razy dziennie. Dzieci od 3 do 12 lat profilaktycznie 1/2 tabletki dziennie. Leczniczo dzieci 6 do 12 lat 1 tabletka dziennie, dzieci od 3 do 6 lat 1/2 tabletki dziennie.

W celu uzyskania efektu leczniczego preparat należy stosować codziennie przez 10 dni lub co drugi dzień przez 20 dni. Po 10 dniach przerwy można powtórzyć kurację.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae (Złożone), gruźlicę, leukozy, stwardnienie rozsiane, AIDS lub zakażenie wirusem HIV.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

W rzadkich przypadkach obserwuje się przypadki nadwrażliwości na preparaty z jeżówki, charakteryzujące się wysypkami skórnymi, obrzękami twarzy, dusznością, zawrotami głowy, obniżeniem ciśnienia.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.