Lecitan - Lecithinum soiae - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Lek pomocniczy w okresie rekonwalescencji, stanach wyczerpania, wzmożonego wysiłku umysłowego, nadpobudliwości nerwowej, podwyższonego stężenia cholesterolu.

Dawkowanie:

Doustnie: 3 razy dziennie po 15 ml. Nie stosować u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie: mogą wystąpić zaburzenia czynności przewodu pokarmowego (luźne stolce), zwiększone wydzielanie śliny.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na preparat; cierpisz na zaburzenia czynności nerek i wątroby, padaczkę. Gdy przyjmujesz środki psychotropowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży, okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.