Kreatyna - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład kreatyna
Postać tabletki
proszek
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna sportowa
Medycyna rodzinna
Dietetyka
Działanie zwiększa wytrzymałość mięśni

Wskazania:

Preparat przeznaczony dla kulturystów, sportowców oraz wszystkich osób obciążonych dużym wysiłkiem fizycznym - w celu zwiększenia efektywności pracy mięśni, podniesienia wydolności organizmu i odporności na zmęczenie.    

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki: 2-4 tabletki dziennie w zależności od intensywności treningów. Proszek: Przez okres 6 dni 5g kreatyny rozmieszanej z sokiem lub wodą 4 razy dziennie (około 5 g kreatyny zawiera 1 pełna łyżeczka do herbaty). Następnie przez 3-4 tygodnie 5g kreatyny po treningu. Po tym okresie należy zrobić 4 tygodniową przerwę w przyjmowaniu preparatu. Preparaty zawierające kreatynę należy przechowywać w suchym miejscu i w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Kontakt kreatyny z wodą (wilgocią) powoduje przekształcenie jej w nieaktywny związek - kreatyninę.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.