Remo-Wax - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład pochodne lanoliny
alantoina
Postać krople do uszu
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Otolaryngologia
Medycyna rodzinna
Działanie zmiękcza i rozpuszcza czopy woskowinowe

Wskazania:

Czop woskowinowy w przewodzie słuchowym. Narastającą warstwę woskowiny spotyka się często u osób w średnim wieku oraz u osób starszych i jest ona często wynikiem zwiększenia zarostu w przewodzie słuchowym. Nieprawidłowe zmiany, które powodują odkształcenie przewodu słuchowego, mogą także przyczynić się do nadmiernej kumulacji woskowiny. U niektórych osób kąpiel może także spowodować dodatkowe osadzanie się woskowiny. Ciała obce w przewodzie słuchowym, np. aparaty słuchowe, również mogą zwiększyć produkcję woskowiny.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Zaaplikować 10-20 kropli preparatu do ucha, następnie włożyć do ucha kawałek nienasiąkliwego wacika. Należy przechylić głowę na bok, aby zapobiec wypłynięciu preparatu i pozostać w takiej pozycji przez około 20-50 minut. Następnie wypłukać delikatnie ucho letnią wodą (37°C) za pomocą załączonej pompki usznej. Jeżeli czop woskowinowy nie ulegnie rozpuszczeniu po zastosowaniu takiego zabiegu, należy zaaplikować 20 kropli preparatu do ucha przed położeniem się do łóżka. Włożyć do ucha nienasiąkliwy wacik, aby pozwolić preparatowi działać przez noc. Następnego dnia należy przepłukać ucho letnią wodą za pomocą pompki usznej. Preparatu nie wolno stosować w przypadku uszkodzenia błony bębenkowej, stanu zapalnego lub przy wystąpieniu bólu ucha. W takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem.  

Poinformuj lekarza:

Gdy wystąpiła nadwrażliwości na składniki preparatu.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.