Lumbolin - Benzylis nicotinas, Ethylis salicylas, Heparinoid - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Do stosowania miejscowego w bólach mięśniowych i stawowych pochodzenia gośćcowego, może być stosowany w nerwobólach, zapaleniu korzeni nerwowych, bólach pourazowych stawów i ścięgien.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. W bolące miejsca wcierać niewielką ilość maści 2-3 razy dziennie. Po użyciu maści dokładnie umyć ręce. Chronić oczy i śluzówki przed kontaktem z maścią.

Możliwe skutki uboczne:

Może wywołać silne przekrwienie, pieczenie, ból w miejscu zastosowania. U osób wrażliwych lub uczulonych - miejscowe reakcje alergiczne i odczynowe zmiany skórne.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.