×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Cefalgin - Paracetamolum, Prophyphenazonum, Coffeinum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład paracetamol
kofeina
propyfenazon
Postać tabletki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwbólowe
przeciwgorączkowe
Zamów w doz.pl Cefalgin, 250 mg+150 mg+50 mg, tabletki, 10 szt.

Wskazania do stosowania

Bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu. Ból głowy, ból zęba, ból miesiączkowy, ból reumatyczny, ból pooperacyjny. Lek stosuje się go również w przypadku bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i grypą.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli 1-2 tabletki do 3 razy dziennie. Młodzież w wieku 12-16 lat 1 tabletka, do 3 razy na dobę. Nie stosować preparatu dłużej niż 7 dni. Tabletki przyjmować po jedzeniu, popijając duża ilością płynu.

 

Uwaga! W czasie stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu.

 

Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, nadciśnienie tętnicze, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, dusznicę bolesną.

 

Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, doustne leki przeciwzakrzepowe, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, nasenne, cymetydynę.

 

Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Nudności, wymioty, dolegliwości dyspeptyczne, bóle brzucha i inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, ból głowy, bezsenność, drżenie mięśniowe, arytmia, reakcje nadwrażliwości, zmiany w obrazie krwi, zapalenie trzustki, uszkodzenie wątroby i/lub nerek.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.