Grypostop - Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Dextromethorphani hydrobromidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Doraźne zwalczanie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Dawkowanie:

Doustnie. Pacjenci powyżej 12 roku życia 2 tabletki 3-4 razy na dobę, maksymalnie do 8 tabletek na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Zawroty głowy, nudności, wymioty, senność, spłycenie oddechu, skórne reakcje alergiczne, zaburzenia nastroju, zaparcia, bóle brzucha, świąd, wysypka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niedokrwistość, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, choroby układu oddechowego, astmę, przerost prostaty. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe, rifampicynę, leki przeciwdepresyjne, glikozydy nasercowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.