×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Sicca UD - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład hipromeloza
Postać krople do oczu
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Okulistyka
Działanie nawilżające

Wskazania do stosowania

Dyskomfort narządu wzroku związany z przebywaniem w środowisku oddziałującym niekorzystnie na oko ( klimatyzowane pomieszczenia, wiatr, zimno, suche i zanieczyszczone powietrze - np. dym papierosowy), używaniem soczewek kontaktowych lub pracą obciążającą narząd wzroku jak np. praca przy monitorach komputerowych, mikroskopach lub długotrwałe kierowanie pojazdami mechanicznymi.

Dawkowanie

Zakraplać do worka spojówkowego. Oddzielić jeden minims. Upewnić się, że minims nie jest uszkodzony (nie stosować w przypadku gdy minims jest uszkodzony). Otworzyć minims przez pokręcanie górną, płaską, częścią (nie odrywać). Zakroplić 1-2 krople preparatu do każdego oka, lub nanieść kroplę na wewnętrzną powierzchnię soczewki. Nie dotykać powierzchni oka, ani żadnych innych przedmiotów otwartym zakraplaczem minimsa aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia. Zawartość minimsa jest przeznaczona do użytku jednorazowego, pozostały w nim preparat powinien być wyrzucony natychmiast po użyciu.Jeśli dyskomfort nie ustępuje należy zwrócić się o poradę do lekarza okulisty. Preparatu nie należy wkraplać jednocześnie z innymi lekami do oczu. Nie stosować w oku wykazującym objawy infekcji. Ponieważ ze względu na wielkość cząsteczki hipromeloza nie przenika do wnętrza gałki ocznej, może być stosowana miejscowo w okresie ciąży i karmienia piersią.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.

Skutki uboczne

Bezpośrednio po zakropleniu przez krótki czas może występować zaburzenie widzenia w postaci zamglenia. W tym czasie nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.