Fibrolan - Deoxyrybonucleaosum, Fibrinolysinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Zakażone, źle gojące się rany, owrzodzenia, owrzodzenia podudzi, odleżyny, oparzenia, stany po zabiegach operacyjnych i ginekologicznych np. elektrokoagulacji - "wypalanka", konizacji szyjki macicy - rodzaj interwencji chirurgicznej; nadżerki, zapalenie błony śluzowej pochwy, zapalenie szyjki macicy.

Dawkowanie:

Miejscowo. W zapaleniu pochwy i szyjki macicy stosuje się głęboko dopochwowo. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie miejscowe zaczerwienienie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, białko wołowe, skazę krwotoczną. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować w leczeniu zapalenia pochwy i szyjki macicy podczas ciąży.