×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Fibrolan - Deoxyrybonucleaosum, Fibrinolysinum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Zakażone, źle gojące się rany, owrzodzenia, owrzodzenia podudzi, odleżyny, oparzenia, stany po zabiegach operacyjnych i ginekologicznych np. elektrokoagulacji - "wypalanka", konizacji szyjki macicy - rodzaj interwencji chirurgicznej; nadżerki, zapalenie błony śluzowej pochwy, zapalenie szyjki macicy.

Dawkowanie

Miejscowo. W zapaleniu pochwy i szyjki macicy stosuje się głęboko dopochwowo. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, białko wołowe, skazę krwotoczną.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować w leczeniu zapalenia pochwy i szyjki macicy podczas ciąży.

Skutki uboczne

Sporadycznie miejscowe zaczerwienienie.