×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Tenasil - Terbinafini hydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład chlorowodorek terbinafiny
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Medycyna rodzinna
Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwgrzybicze

Wskazania do stosowania

Miejscowe leczenie łupieżu pstrego, międzypalcowej grzybicy stóp, przewlekłej wysiękowej grzybicy stóp z nadmiernym rogowaceniem, grzybicy tułowia i pachwin, drożdżakowych zakażeń skóry, zwłaszcza kandydoz.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Przed nałożeniem preparatu należy dokładnie oczyścić i osuszyć skórę. Cienką warstwę kremu nanosi się na skórę chorobowo zmienioną oraz jej okolicę i lekko wciera. U większości pacjentów poprawę obserwuje się po 7 dniach terapii.

W grzybicy stóp, fałdów skórnych, skóry gładkiej i w drożdżakowym zapaleniu skóry krem nanosi się raz na dobę przez tydzień. W łupieżu pstrym krem stosuje się raz na dobę przez 2 tygodnie.

Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na terbinafinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy stosujesz inne leki o działaniu przeciwgrzybiczym.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Niekiedy podrażnienie, pieczenie, suchość i świąd (swędzenie) skóry.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.