Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

GlucaGen HypoKit - Glucagonum - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład glukagon
Postać proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu
Kategoria Hormonalne (bez hormonów płciowych)
Specjalności Diabetologia
Działanie podnosi poziom glukozy we krwi
OFERTA PORTALU doz.pl
GlucaGen 1 mg HypoKit, iniekcje, 1 fiolka, substancja sucha + rozpuszczalnik
Opis rozszerzony leku

Wskazania:

Lek ten stosuje się w przypadkach głębokiego niedocukrzenia (hipoglikemii), jakie występować może u osób, które przedawkowały insulinę.

Dawkowanie:

Podskórnie lub domięśniowo. Preparat stosuje się według zaleceń lekarza. Chory po podaniu glukagonu wymaga obserwacji szpitalnej pod kątem powtórnego spadku poziomu cukru we krwi i utraty przytomności.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, wymioty. Reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek lub białka zwierzęce, cierpisz na schorzenia wątroby, trzustki.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

GlucaGen 1 mg HypoKit, iniekcje, 1 fiolka, substancja sucha + rozpuszczalnik

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Powikłania cukrzycy

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.