Dida - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Utrzymanie prawidłowej równowagi mikrobiologicznej w organiźmie, walka i zapobieganie nadkażeniom grzybiczym przewodu pokarmowego, leczenie zaburzeń flory jelitowej związanych z Candida albicans (biegunki na przemian z zaparciami, wzdęcia, problemy z koncentracją, częste bóle głowy spowodowane zaburzenimi flory jelitowej), podniesienie naturalnej odporności organizmu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 2 tabletki dziennie przed posiłkiem, popijając dużą szklanką wody, przez okres 45 dni. Po tym okresie należy przyjmować 1 tabletkę dziennie.   Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom.   W celu zwiększenia skuteczności preparatu powinno się wyeliminować z diety: alkohol, drożdże, cukier, zwiększyć spożycie białka, spożywać kwasy tłuszczowe w postaci oliwy z oliwek lub oleju lnianego, codziennie przyjmować dzienną dawkę witamin i minerałów.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom oraz kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.