Soventol - Bamipini lactas - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład mleczan bamipiny
Postać żel
Kategoria Dermatologia
Specjalności Alergologia
Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwobrzękowe
przeciwświądowe

Wskazania

Choroby skóry przebiegające ze świądem i odczynem zapalnym (m.in. pokrzywka), stany po ukąszeniach przez owady, po kontakcie z niektórymi roślinami, oparzenia słoneczne (bez odczynu pęcherzowego).

Dawkowanie

Zewnętrznie. Żel nanosi się kilka razy dziennie na chorobowo zmienioną skórę. W razie potrzeby liczbę aplikacji można zwiększyć, ale nie należy preparatu stosować częściej niż co 30 minut. Żel można delikatnie wcierać w skórę. Nie stosować u noworodków.

Poinformuj lekarza

Gdy masz wysiękowe, pęcherzowe zmiany skórne.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Zazwyczaj jest dobrze tolerowany. Sporadycznie obserwowano przemijające uczucie pieczenia. Po zastosowaniu na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza zmienionej zapalnie, mogą wystąpić układowe działania niepożądane, m.in. u dzieci obserwowano rzadko przemijające stany niepokoju, dezorientację, rozszerzenie źrenic, a u dorosłych - uczucie zmęczenia. W przypadkach zastosowania leku na rozległe obszary skóry zmienionej zapalnie mogą wystąpić działania niepożądane związane z wchłonięciem się bamipiny.