×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Laticort CH - Chlorquinaldolum, Hydrocortisone butyras - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Ropne, powierzchowne schorzenia skóry przebiegające z odczynem zapalnym oraz ropne powikłania alergicznych zmian skórnych, owrzodzenia podudzi.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na chlorchinaoldol, hydrokortyzon lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, wirusowe, gruźlicze lub kiłowe zmiany skórne, głębokie i rozległe rany ropne.

 

Gdy stosujesz sterinol, preparaty jodu i metali przeznaczone do stosowania zewnętrznego.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży nie wolno stosować preparatu na duże powierzchnie zmienionej skóry oraz przez długi okres.

Skutki uboczne

Pieczenie, świąd, przemijające podrażnienie skóry.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.