Laticort CH - Chlorquinaldolum, Hydrocortisone butyras - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Ropne, powierzchowne schorzenia skóry przebiegające z odczynem zapalnym oraz ropne powikłania alergicznych zmian skórnych, owrzodzenia podudzi.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Pieczenie, świąd, przemijające podrażnienie skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorchinaoldol, hydrokortyzon lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, wirusowe, gruźlicze lub kiłowe zmiany skórne, głębokie i rozległe rany ropne.   Gdy stosujesz sterinol, preparaty jodu i metali przeznaczone do stosowania zewnętrznego.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży nie wolno stosować preparatu na duże powierzchnie zmienionej skóry oraz przez długi okres.