×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Echinerba - Echinaceae purpurea herbae extractum siccum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład suchy ekstrakt z ziela jeżówki purpurowej
Postać tabletki
Kategoria Przeciwnowotworowe i immunomodulujące
Specjalności Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie immunostymulujące

Wskazania do stosowania

Preparat stosuje się pomocniczo w nieżytach błony śluzowej nosa oraz zatok i/lub gardła w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: dorośli 1 tabletkę 3 razy dziennie, dzieci od 4 do 9 lat 1 tabletkę dziennie, dzieci starsze i młodzież do 14 roku życia 2 tabletki dziennie. Czas podawania nie powinien być dłuższy niż 10 dni codziennie lub 20 dni, co drugi dzień. Po miesiącu kurację można powtórzyć.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zioła z rodziny Composite (Złożone), alergie (skórną, pokarmową), gruźlicę, choroby szpiku kostnego, stwardnienie rozsiane, AIDS, kolagenozy i inne choroby autoimmunologiczne (choroby wynikające z nieprawidłowego skierowania odporności organizmu przeciwko własnym narządom), schorzenia wątroby.

 

Gdy przyjmujesz amiodaron, ketokonazol, metotreksat, sterydy anaboliczne.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania preparatu.

Skutki uboczne

Echinerba, w sporadycznych przypadkach, może powodować objawy uczuleniowe, najczęściej pod postacią reakcji skórnych.

 

Lek stosowany zgodnie zaleceniami nie wpływa na zdolności prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.