Echinerba - Echinaceae purpurea herbae extractum siccum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład suchy ekstrakt z ziela jeżówki purpurowej
Postać tabletki
Kategoria Przeciwnowotworowe i immunomodulujące
Specjalności Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie immunostymulujące

Wskazania

Preparat stosuje się pomocniczo w nieżytach błony śluzowej nosa oraz zatok i/lub gardła w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: dorośli 1 tabletkę 3 razy dziennie, dzieci od 4 do 9 lat 1 tabletkę dziennie, dzieci starsze i młodzież do 14 roku życia 2 tabletki dziennie. Czas podawania nie powinien być dłuższy niż 10 dni codziennie lub 20 dni, co drugi dzień. Po miesiącu kurację można powtórzyć.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne

Echinerba, w sporadycznych przypadkach, może powodować objawy uczuleniowe, najczęściej pod postacią reakcji skórnych.

 

Lek stosowany zgodnie zaleceniami nie wpływa na zdolności prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zioła z rodziny Composite (Złożone), alergie (skórną, pokarmową), gruźlicę, choroby szpiku kostnego, stwardnienie rozsiane, AIDS, kolagenozy i inne choroby autoimmunologiczne (choroby wynikające z nieprawidłowego skierowania odporności organizmu przeciwko własnym narządom), schorzenia wątroby.

 

Gdy przyjmujesz amiodaron, ketokonazol, metotreksat, sterydy anaboliczne.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania preparatu.