Echinerba - Echinaceae purpurea herbae extractum siccum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład suchy ekstrakt z ziela jeżówki purpurowej
Postać tabletki
Kategoria Przeciwnowotworowe i immunomodulujące
Specjalności Pediatria
Medycyna rodzinna
Działanie immunostymulujące

Wskazania:

Preparat stosuje się pomocniczo w nieżytach błony śluzowej nosa oraz zatok i/lub gardła w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Dawkowanie:

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: dorośli 1 tabletkę 3 razy dziennie, dzieci od 4 do 9 lat 1 tabletkę dziennie, dzieci starsze i młodzież do 14 roku życia 2 tabletki dziennie. Czas podawania nie powinien być dłuższy niż 10 dni codziennie lub 20 dni, co drugi dzień. Po miesiącu kurację można powtórzyć.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Echinerba, w sporadycznych przypadkach, może powodować objawy uczuleniowe, najczęściej pod postacią reakcji skórnych.   Lek stosowany zgodnie zaleceniami nie wpływa na zdolności prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zioła z rodziny Composite (Złożone), alergie (skórną, pokarmową), gruźlicę, choroby szpiku kostnego, stwardnienie rozsiane, AIDS, kolagenozy i inne choroby autoimmunologiczne (choroby wynikające z nieprawidłowego skierowania odporności organizmu przeciwko własnym narządom), schorzenia wątroby.   Gdy przyjmujesz amiodaron, ketokonazol, metotreksat, sterydy anaboliczne.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania preparatu.