×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Bactum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Suplement diety. Uzupełnianie flory bakteryjnej organizmu. Preparat polecany w trakcie i po kuracji antybiotykowej, w biegunkach infekcyjnych, alergicznych oraz w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia biegunki podróżnych.

Dawkowanie

Doustnie. 1-3 kapsułki dziennie. W celu zapobieżenia niekorzystnemu działaniu antybiotyków na florę bakteryjną jelit 2-3 kapsułki dziennie przyjmuje się w trzy godziny po przyjęciu antybiotyku. Probiotyk przyjmuje się jeszcze przez tydzień po zakończeniu kuracji antybiotykowej. Podczas podróży: trzy razy dziennie po jednej kapsułce. Rozpocząć przyjmowanie na dwa dni przed planowanym wyjazdem a zakończyć w dwa dni po. U dzieci można rozpuścić zawartość kapsułki w niewielkiej ilości ciepłej wody.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.