Carmolis - Anisi oleum, Caryophylli oleum, Cynnamomi oleum, Lavandulae oleum, Mentholum, Thymi oleum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Wewnętrznie: nudności, ból brzucha, wzdęcia, uczucie przejedzenia, brak łaknienia, choroba lokomocyjna, uczucie niepokoju i rozdrażnienia, bezsenność, wrażliwość na zmiany pogody, zaburzenia nastroju związane z menstruacją i okresem przekwitania, bóle głowy. Wewnętrznie i w postaci inhalacji: katar, grypa, stany zapalne dróg oddechowych, trudności w odkrztuszaniu. Zewnętrznie: bóle stawów, mięśni, nerwobóle, świąd skóry, miejsca po ukąszeniu owadów.

Dawkowanie:

Doustnie. 10-20 kropli na cukrze, z gorącą herbatą lub wodą. Zewnętrznie, miejscowo. Wcierać w bolące miejsca. Inhalacje. 20 kropli wlać do gorącej wody i wdychać powstające opary. Nie stosować u dzieci poniżej 5 roku życia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby nerek i/lub wątroby. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i okresie karmienia piersią.