Septolete - Benzalkonii chloridum, Eucalypti oleum, Menthae oleum, Mentholum, Thymolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej i gardła, pomocniczo w przeziębieniach i chrypce.

Dawkowanie:

1 pastylka co 2-3 godziny. Zalecana dawka dobowa dla dorosłych 6-8 pastylek. Pastylki należy ssać; nie rozgryzać, nie połykać. Nie stosować preparatu u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorek benzalkonium lub inny składnik preparatu. Gdy masz cukrzycę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.