Lecytyna E - Lecithinum, Tocopherolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Zmęczenie, osłabiona koncentracja, zaburzenia pamięci, napięcie nerwowe, okres rekonwalescencji po przebytych chorobach, zapobiegawczo i wspomagająco leczenie podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi.

Dawkowanie:

Zalecana dawka preparatu to 2 tabletki 3 razy na dobę. Dzieci do 7. roku życia mogą przyjmować preparat Lecytyna E na zlecenie lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej. Zażycie dawki większej niż zalecana może spowodować zaburzenia żołądkowe, ze względu na obecność w preparacie sorbitolu. Chorzy na cukrzycę mogą stosować preparat Lecytyna E. Należy jednak pamiętać, że każda tabletka powlekana zawiera 0,6g cukru.

Możliwe skutki uboczne:

Preparat Lecytyna E w zalecanych dawkach dobowych nie powinien wywoływać działań niepożądanych. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu. Nie stosować leku po terminie ważności.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.