Gastrosil - Simeticonum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład symetykon
Postać krople doustne
kapsułki
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie przeciwwzdęciowe

Wskazania

Leczenie objawowe w stanach nadmiernego gromadzenia się gazów w żołądku lub jelitach (wzdęcia, kolki) związanych z uczuciem bolesnego napięcia, ucisku i pełności w obrębie jamy brzusznej w następstwie: połykania powietrza, zaburzeń odżywiania, po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej. Przygotowanie pacjenta do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego.

 

Dawkowanie

Doustnie. 1-2 kapsułki 4 razy dziennie po posiłkach oraz przed snem. Nie przekraczać dawki dobowej (12 kapsułek).

Krople - dorośli i dzieci powyżej 3 roku życia: 40 mg (0,6 ml) 4 razy dziennie po posiłkach i przed snem. Nie przekraczać dawki dobowej 480 mg (7,2 ml).
Dzieci od 2 miesiąca życia do 3 roku życia: 20 mg (0,3 ml) 4 razy dziennie po posiłkach i przed snem. W razie konieczności dawkę można zwiększyć do 40 mg (0,6 ml) 4 razy dziennie, nie przekraczać dawki dobowej 240 mg (3,6 ml).

W trakcie leczenia nie pić napojów gazowanych. Nie stosować u dzieci do ukończenia 1 miesiąca życia.

 

Poinformuj lekarza

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Stosowanie leku w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza.