Purex - Echinacea purpurea - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z korzenia jeżówki purpurowej
Postać maść
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Medycyna rodzinna
Działanie przyspiesza gojenie

Wskazania:

Leczenie trudno gojących się ran powierzchniowych. Pomocniczo w zmianach ropnych skóry i leczeniu owrzodzeń podudzi.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Niewielką ilość maści nanosi się na chorobowo zmienioną skórę 2-3 razy dziennie. Preparat stosować nie dłużej niż 3 tygodnie.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystapić reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na rośliny z rodziny Compositae (Złożone). Jeśli jesteś lub przypuszczasz , że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.