Pastylki wykrztuśne - Sulfoguaiacolum, Glycyrrhizae radix extractum siccum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład sulfogwajakol
ekstrakt z korzenia lukrecji
Postać tabletki do ssania
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie wykrztuśne
Zamów w doz.pl Pastylki wykrztuśne, (200 mg+10 mg)/pastylka, pastylki twarde, 16 szt.

Wskazania:

Wspomagająco w trudnościach w odkrztuszaniu występujących w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, oskrzeli, w przeziębieniu lub grypie.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: ssać powoli 1-2 tabletki 3 do 4 razy dziennie w przerwach pomiędzy posiłkami. Nie więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Dzieci w wieku 3 do 16 lat: ssać powoli 1 tabletkę 3  dziennie pomiędzy posiłkami. Nie więcej niż 3 tabletki w ciągu doby.   Uwaga! W celu łatwiejszego odkrztuszania zalegającej wydzieliny, należy w ciągu całego dnia pić często małe ilości płynów.   Nie stosować dłużej niż 4 do 6 dni. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U osób nadwrażliwych na składniki preparatu, po zastosowaniu zalecanych dawek może wystąpić pieczenie języka, nudności, odruchy wymiotne, brak łaknienia, biegunka. Objawy ustępują samoistnie po odstawieniu preparatu.   Brak danych odnośnie wpływu leku na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, stany zapalne wątroby z zastojem żółci, marskość wątroby, ostrą niewydolność nerek, nadciśnienie, cukrzycę, niski poziom potasu we krwi (w tych przypadkach nie powinno się stosować leku).   Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, leki moczopędne, kortykosteroidy.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.