×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Pastylki wykrztuśne - Sulfoguaiacolum, Glycyrrhizae radix extractum siccum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład sulfogwajakol
ekstrakt z korzenia lukrecji
Postać tabletki do ssania
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie wykrztuśne

Wskazania do stosowania

Wspomagająco w trudnościach w odkrztuszaniu występujących w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, oskrzeli, w przeziębieniu lub grypie.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: ssać powoli 1-2 tabletki 3 do 4 razy dziennie w przerwach pomiędzy posiłkami. Nie więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Dzieci w wieku 3 do 16 lat: ssać powoli 1 tabletkę 3  dziennie pomiędzy posiłkami. Nie więcej niż 3 tabletki w ciągu doby.

 

Uwaga! W celu łatwiejszego odkrztuszania zalegającej wydzieliny, należy w ciągu całego dnia pić często małe ilości płynów.

 

Nie stosować dłużej niż 4 do 6 dni. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, stany zapalne wątroby z zastojem żółci, marskość wątroby, ostrą niewydolność nerek, nadciśnienie, cukrzycę, niski poziom potasu we krwi (w tych przypadkach nie powinno się stosować leku).

 

Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, leki moczopędne, kortykosteroidy.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

U osób nadwrażliwych na składniki preparatu, po zastosowaniu zalecanych dawek może wystąpić pieczenie języka, nudności, odruchy wymiotne, brak łaknienia, biegunka. Objawy ustępują samoistnie po odstawieniu preparatu.

 

Brak danych odnośnie wpływu leku na sprawność psychomotoryczną.