Peroxyl Dental Gel 1% - Hydrogenii peroxidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład nadtlenek wodoru
Postać żel
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Stomatologia ogólna
Medycyna rodzinna
Działanie bakteriobójcze
grzybobójcze
odkażające

Wskazania:

Odkażanie kieszonek przyzębnych w chorobach przyzębia oraz w zakażeniach wywołanych bakteriami.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Niewielką ilość żelu nałożyć bezpośrednio do kieszonek przyzębnych lub delikatnie wcierać w dziąsła.

Możliwe skutki uboczne:

Przemijające pieczenie, przy długotrwałym stosowaniu odczyn alergiczny. W ostrych wrzodziejących zapaleniach dziąseł może spowodować uszkodzenie tkanek.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz znaczne uszkodzenie błony śluzowej jamy ustnej. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.