Coxalgan - Nabumetonum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład nabumeton
Postać tabletki powlekane
Kategoria Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności Reumatologia
Działanie przeciwbólowe
przeciwzapalne

Wskazania:

Choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów.

Dawkowanie:

Doustnie, niezależnie od posiłków. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często lek powoduje biegunkę, niestrawność, bóle brzucha. Często notowano: wzdęcia, zaparcia, nudności, wymioty, suchość w jamie ustnej, zapalenie żołądka, zapalenie jamy ustnej, zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia, nadmierną potliwość, bezsenność, nerwowość, senność, świąd, wysypkę, szumy w uszach, obrzęki.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Przeciwwskazaniami do stosowania leku są również czynna, niedawno przebyta lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ciężka niewydolność wątroby.  Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwkrzepliwe i przeciwcukrzycowe, leki przeciwdrgawkowe. Nie stosować przed upływem 8-12 dni od terapii mifepristonem. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.