×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Aerosonit - Isosorbidi dinitras - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład diazotan izosorbidu
Postać aerozol
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Kardiologia
Działanie rozszerza naczynia krwionośne
znosi ból wieńcowy

Wskazania do stosowania

Choroba niedokrwienna serca, zawał serca.

Dawkowanie

Stosować na błonę śluzową jamy ustnej po posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Ze względu na możliwość wystąpienia nagłego spadku ciśnienia przy przejściu z pozycji siedzącej do stojącej najbezpieczniej jest przyjmować lek na siedząco i pozostawać w tej pozycji przez ok. 10-15 minut. Przy długotrwałym, nieprzerwanym stosowaniu może dojść do zaniku działania leczniczego - niezbędne jest ustalenie z lekarzem przerw w dobowym przyjmowaniu leku.

Poinformuj lekarza

Gdy chorujesz na jaskrę, niedociśnienie.

Gdy przyjmujesz inne leki rozszerzające naczynia krwionośne, leki obniżające ciśnienie, preparaty zawierające sildenafil.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w ciąży tylko wtedy, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Ze względu na brak badań, należy zachować szczególną ostrożność w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Zaczerwienienie skóry twarzy, zawroty i bóle głowy, spadek ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, nudności i wymioty, bóle w nadbrzuszu, osłabienie, nadmierna potliwość.