Bemfola - Folitropinum alfa - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład folitropina alfa
Postać roztwór do wstrzykiwań
Kategoria Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
Specjalności Ginekologia i położnictwo
Działanie stymulacja owulacji
stymulacja spermatogenezy

Wskazania:

Brak jajeczkowania u kobiet. Stymulacja rozwoju wielu pęcherzyków jajnikowych u pacjentek poddanych stymulacji owulacji w ramach technik rozrodu wspomaganego. W skojarzeniu z hormonem luteinizującym (LH) jest zalecana w stymulacji wzrostu pęcherzyków jajnikowych u kobiet ze znacznym niedoborem LH i FSH. Jednocześnie z ludzką gonadotropiną łożyskową (hCG) do stymulacji spermatogenezy u mężczyzn z wrodzonym lub nabytym hipogonadyzmem hipogonadotropowym.

Dawkowanie:

Podskórnie. Leczenie produktem Bemfola należy rozpocząć pod nadzorem lekarza doświadczonego w zakresie leczenia zaburzeń płodności.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej zgłaszane to: ból głowy, torbiele jajników oraz miejscowe reakcje w miejscu wstrzyknięcia ( np. ból, rumień, krwiak, obrzęk i/lub podrażnienie w miejscu wstrzyknięcia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz krwotoki z dróg rodnych o niewyjaśnionej etiologii, powiększone jajniki, zdiagnozowane guzy podwzgórza lub przysadki mózgowej. Gdy przyjmujesz inne leki hormonalne - indukujące owulację (hCG - ludzką gonadotropinę łożyskową, cytrynian klomifenu), agonistów lub antagonistów gonadoliberyny.   

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.