Dermaknel - Acidum salicylicum, Sulphur - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Trądzik młodzieńczy i różowaty, liszajec, zakażenia ropne skóry wywołane przez bakterie (gronkowce i paciorkowce), czyrak. W powikłaniach występujących w przebiegu leczenia wyprysku, świerzbiączki, świerzbu, grzybic i innych chorób przebiegających ze świądem.

Dawkowanie:

Po oczyszczeniu zmienionej chorobowo powierzchni nałożyć cienką warstwę kremu lub jałowy gazik z rozsmarowanym kremem. Powtarzać 2-3 razy dziennie. Nie stosować na duże powierzchnie skóry. Nie stosować u niemowląt i małych dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko może występować podrażnienie i zaczerwienienie skóry.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy cierpisz na ostre stany zapalne skóry.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.