Woda termalna – ukojenie dla skóry
Anna Żyła

Woda termalna – ukojenie dla skóry

W aptekach można znaleźć całe serie kosmetyków na bazie wody termalnej. Najpopularniejszym preparatem jest woda termalna w sprayu. Skąd ten zachwyt wodą termalną? Czy warto ją mieć w swojej kosmetyczce?

Najprościej - woda w sprayu. Oczywiście nie taka, którą mamy w kranie. Według definicji jest to woda podziemna, naturalnie zmineralizowana, której temperatura znacznie przekracza średnią roczną temperaturę w okolicy, z której jest wydobywana. Zawiera w swoim składzie wiele cennych biopierwiastków takich jak np. wapń, żelazo, krzem, sód, lit, potas czy selen. W zależności od źródła wody termalne mogą różnić się składem i ilością poszczególnych składników mineralnych.

Źródła pozyskiwania

Wody termalne w Polsce występują min. w Cieplicach, Ciechocinku, na Podhalu, Iwoniczu. Zaś za granicą możemy je spotkać głównie w Islandii, Francji (słynna miejscowość Vichy), Niemczech, Słowacji czy USA.

Woda termalna – ukojenie dla skóry

  • Woda termalna dobrze nawilża i koi, uzupełnia niedobory minerałów.
  • Zawarte w wodzie termalnej biopierwiastki warunkują jej wielokierunkowy, dobroczynny wpływ na skórę - poza wspomnianym już działaniem łagodzącym i kojącym, pomaga wzmocnić naturalne mechanizmy obronne skóry i stymuluje jej regenerację.
  • Jednym z kierunków jej działania jest również działanie antyoksydacyjne czyli ochrona skóry przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników.
  • Redukuje obrzęki, opuchnięcia, przywraca skórze odpowiednie pH i poprawia ogólny wygląd skóry.
  • Woda ta przywraca również skórze elastyczność i wygładza ją.

Powiązane produkty

Woda termalna – komu to potrzebne?

Jest to kosmetyk hipoalergiczny, bez konserwantów i środków zapachowych, polecany szczególnie do pielęgnacji skóry wrażliwej, nadwrażliwej lub podrażnionej. Świetnie sprawdza się również w codziennej pielęgnacji. Jest również pomocna w stanach chorobowych skóry takich jak trądzik i łuszczyca.

Kiedy należy stosować?

Wodę termalną można stosować z częstotliwością zależną od potrzeb, nie tylko na twarz ale również na całe ciało. Świetnie sprawdza się, gdy skóra wymaga dodatkowego nawilżenia, dlatego warto ją mieć przy sobie podczas letnich upałów oraz gdy dużo przebywamy w klimatyzowanych czy ogrzewanych pomieszczeniach. Można ją wykorzystać do codziennej pielęgnacji np.: po demakijażu, do łagodzenia podrażnień, na zaczerwienioną skórę, na oparzenia słoneczne, po depilacji czy goleniu. Niektóre z nich mogą być również stosowane u dzieci w pieluszkowym zapaleniu skóry.

Jak stosować?

Bardzo prosto. Wystarczy spryskać skórę. Po 2-3 minutach należy delikatnie osuszyć skórę czystym ręcznikiem, chusteczką lub płatkiem kosmetycznym.

Osuszanie jest bardzo ważne! Pozostawianie wody na skórze do samoistnego wyschnięcia może sprzyjać jej przesuszeniu.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Kwas hialuronowy – charakterystyka, właściwości i zastosowanie

    Kwas hialuronowy to jedna z najbardziej znanych makrocząsteczek na świecie. Występuje nie tylko w ustroju człowieka, ale również w innych organizmach zwierzęcych, a takie rozpowszechnienie przekłada się na jego szerokie zastosowanie w medycynie i farmacji. Z czego wynika ta popularność? Jakie właściwości ma hialuronian? Oto garść informacji na jego temat.

  • Co stan paznokci mówi o zdrowiu? Zwróć uwagę na te objawy

    Czy kiedykolwiek spojrzeliście na wyszczerbiony, połamany lub pokryty białymi kropkami paznokieć i zastanawialiście się, dlaczego tak wygląda? Cóż, okazuje się, że zdrowie paznokci jest ściśle związane z tym, jak dobrze organizm funkcjonuje w innych obszarach, na co wpływ ma przede wszystkim nasza dieta i styl życia.

  • Skwalan na twarz i włosy – jak działa? Kto powinien go używać?

    Skwalan to naturalny organiczny związek o charakterze lipidowym, który jest produkowany przez organizm człowieka. Jest pochodną skwalenu, jednak w przeciwieństwie do swojego prekursora wykazuje znacznie większą trwałość i stabilność. Skwalan w największych ilościach występuje w skórze, gruczołach łojowych oraz w wydzielanym przez nie sebum. Aplikowany na skórę tworzy na jej powierzchni ochronny film o działaniu natłuszczającym i nawilżającym. Wraz z wiekiem poziom skwalanu drastycznie spada, dlatego warto stosować kosmetyki z tym cennym składnikiem.

  • Najlepsze kremy nawilżające do cery trądzikowej – ranking

    Osiągnięcie zdrowej i promiennej skóry przy cerze trądzikowej często wymaga starannej pielęgnacji, a kluczowym elementem w codziennej rutynie pielęgnacyjnej jest odpowiedni krem nawilżający. W dzisiejszym świecie kosmetyków wybór najlepszego produktu może być wyzwaniem. Dlatego przygotowaliśmy obszerny ranking najlepszych kremów nawilżających dedykowanych cerze trądzikowej, aby ułatwić Ci podjęcie świadomej decyzji w pielęgnowaniu skóry podatnej na niedoskonałości. Przekonaj się, które produkty zdobyły uznanie eksperta, abyś mógł cieszyć się piękną i zdrową cerą każdego dnia.

  • Clean beauty – co to jest, jakie kosmetyki wybierać?

    W dzisiejszych czasach coraz częściej zwraca się uwagę na składy kosmetyków. Konsumenci szukają produktów zawierających naturalne składniki, takie jak ekstrakty z ziół i kwiatów, oleje roślinne czy enzymy. Obecnie w branży kosmetycznej zauważalny jest trend clean beauty. Jest on dość wymagający i bezkompromisowy. Opiera się na holistycznym podejściu do pielęgnacji. Czym jest popularny trend clean beauty?

  • Skin cycling – działanie, etapy, produkty do pielęgnacji skóry

    W Internecie krąży wiele trendów dotyczących pielęgnacji cery. Łatwo się w tym pogubić, a jeszcze łatwiej wpaść w błędne koło wypróbowywania kolejnych nowości polecanych przez influencerów. Skin cycling to jedna z metod, które jednak warto wypróbować na własnej skórze, ponieważ jest to doskonały sposób na uporządkowanie codziennych rytuałów pielęgnacyjnych.

  • Skin flooding - nowa metoda nawilżania skóry

    Skin flooding jest jednym z trendów, który swoją popularność zyskał na Tik-Toku i szybko zamieszał w świecie pielęgnacji skóry. Na czym polega? Co sprawia, że ten nowy trend w pielęgnacji doceniany jest przez profesjonalistów i czy naprawdę może zapewnić ultranawilżenie skóry?

  • Co to jest hydrolat i dla jakich efektów można go używać?

    Hydrolat (z fr. hydro – woda; lait – mleko) to efekt uboczny produkcji olejków eterycznych. Nazywa się go także wodą kwiatową. Jego głównym zadaniem jest nawilżenie skóry. Dobrze sprawdzi się w przypadku każdego typu cery, ponieważ istnieje wiele rodzajów tego produktu. Jak używać hydrolatu?

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij