Nieprzespana noc? Jak wyglądać na wypoczętą i wyspaną
Joanna Jordańska

Nieprzespana noc? Jak wyglądać na wypoczętą i wyspaną

Nieprzespana noc może przydarzyć się każdemu. Powody bywają różne – impreza do białego rana (to najmilszy wariant) praca zmianowa, choroba dziecka, życiowe problemy które powodują trudności w zasypianiu. O ile w młodszym wieku skutki nieprzespanej nocy mogą pozostać niezauważalne, o tyle już po trzydziestce po jednej takiej nocy potrzeba co najmniej trzech spokojnych, by zregenerować siły. Co zatem zrobić by optymalnie ukryć skutki nieprzespanej nocy?

Po nieprzespanej nocy skóra może być szara, pozbawiona jędrności, ziemista. Często jest również odwodniona, szczególnie kiedy nieprzespanej nocy towarzyszyło spożywanie alkoholu.

Woda pomaga w harmonijny sposób powrócić do normalności. Dotlenia, umożliwia wypłukanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji. Dlatego już bezpośrednio po przebudzeniu warto dostarczyć około pół litra płynów, a w ciągu dnia nadal systematycznie nawadniać.

Oprócz wody warto sięgnąć po herbaty ziołowe, naturalne soki warzywne i owocowe (najlepiej świeżo wyciskane). Porcja soku pobudzi do aktywności znacznie skuteczniej niż filiżanka kawy. Warto również dostarczyć organizmowi dodatkową dawkę witaminy C i magnezu.

A zatem poranne SOS krok po kroku:
•    Weź chłodny prysznic. Chłodna woda „postawi na nogi”, pobudzi krążenie krwi, orzeźwi i doda energii. Do kąpieli warto użyć żelu lub olejku do aromaterapii, którego zapach pobudzi naszą aktywność.
•    Zjedz lekki posiłek; obfite śniadanie dodatkowo obciąży i tak zmęczony organizm.
•    Przemyj twarz przygotowanym przez siebie tonikiem – do wody mineralnej dodaj kilka kropli soku z cytryny. Zabieg przywróci właściwe pH skóry i zadziała orzeźwiająco. Można również wykonać delikatny peeling skóry twarzy.
•    Pod oczy nałóż żel łagodzący (można go wcześniej schłodzić w lodówce) a jeśli możesz wygospodarować dodatkowe 10 min. nałóż gotową maskę w formie okularów do zastosowania po schłodzeniu w lodówce. Chłód zmniejszy ewentualne opuchnięcia powiek i worki pod oczami. Poprawi krążenie, a tym samym zredukuje sińce.
•    Użyj kropli do oczu by zmniejszyć ich przekrwienie.
•    Na całą twarz nałóż krem rozświetlający (np. z witaminą C lub rozpraszającymi światło mikropigmentami). Krem nada skórze świeży wygląd, rozpromieni twarz i pomoże poprawić koloryt skóry.
•    Pod oczy nałóż korektor, dobrany odpowiednio do odcienia skóry (jeśli będzie ciemniejszy nie tylko nie zatuszuje zmęczenia, a może je wręcz pogłębić). Linię wodną rzęs pociągnij białą, lub cielistą kredką, a zewnętrzny kącik i łuk bezpośrednio pod brwiami jasnym, rozświetlającym cieniem (najlepiej cielistym, bladoróżowym lub brzoskwiniowym).
•    Podkręć i dokładnie wytuszuj rzęsy – zabieg ten otworzy oko i nada twarzy efektu świeżości.
•    Makijaż wykończ używając różu na policzki w delikatnym odcieniu, a kontur twarzy zaznacz lekko pudrem brązującym.
•    Użyj lekkiego błyszczyku o intensywnym połysku, który skupi wzrok.

Pobudzona wszystkimi odświeżającymi zabiegami dodaj do nich uśmiech i ruszaj chwytać dzień. Optymizm i pozytywne nastawienie rozświetli Cię jak nic innego. Z takim twoim nastawieniem nikt nawet nie zauważy że masz za sobą nieprzespaną noc.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Krztusiec – przyczyny, objawy, leczenie kokluszu

    Krztusiec (koklusz) jest ostrą chorobą zakaźną dróg oddechowych wywołaną przez pałeczki krztuśca. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową. Na ciężki przebieg krztuśca narażone są zwłaszcza niemowlęta poniżej 6. miesiąca życia. Jak przebiega krztusiec i jak go rozpoznać? Jak wygląda leczenie kokluszu? W jaki sposób można się przed nim uchronić?

  • Łuszczyca paznokci – przyczyny, objawy, leczenie

    Łuszczyca jest przewlekłą zapalną chorobą skóry, przebiegającą z okresami remisji i zaostrzeń, na którą w Polsce choruje prawie milion osób. Choroba najczęściej występuje u rasy białej i w umiarkowanej strefie klimatycznej. Pierwsze objawy łuszczycy mogą wystąpić w dowolnym wieku, jednak zwykle pojawiają się we wczesnym okresie dorosłego życia lub później, około 50–60 roku życia. Łuszczyca charakteryzuje się występowaniem zmian chorobowych zarówno na skórze gładkiej, jak i na owłosionej skórze głowy, a także zmianami w obrębie płytek paznokciowych dłoni i stóp. W cięższych postaciach łuszczyca może również zająć stawy. Zmianom paznokciowym z reguły towarzyszą zmiany w obrębie skóry, chociaż zdarza się, że zmiany chorobowe obejmujące aparat paznokciowy wyprzedzają pojawienie się zmian skórnych nawet o dziesiątki lat.

  • Zakrzepica – przyczyny, objawy, profilaktyka zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych i głębokich

    Zakrzepica (zakrzepowe zapalenie żył) polega na powstaniu w naczyniu żylnym zakrzepu w wyniku zaburzonego przepływu krwi. Nieleczona prowadzi do groźnych powikłań, m.in. do zatorowości płucnej. Wyróżnia się zapalenie żył głębokich i powierzchniowych. Jakie objawy daje zakrzepica i w jaki sposób się ją leczy? Czy istnieją sposoby na to, by jej zapobiec?

  • HIV – charakterystyka, epidemiologia, transmisja

    Wirus HIV jest przyczyną jednej z najgroźniejszych i najbardziej uporczywych epidemii w dziejach ludzkości. Szacuje się, że 37 milionów osób na świecie jest nim zakażonych. Postęp, jaki dokonał się w leczeniu, sprawił, że ich jakość życia uległa poprawie. Jakie są nowoczesne metody leczenia zakażenia wirusem HIV?

  • Nadżerka szyjki macicy (ektopia) – przyczyny, objawy, metody leczenia

    Termin „nadżerka szyjki macicy” oznacza ubytek błony śluzowej. Często jest on nieprawidłowo stosowany na określenie ektopii, która jest zupełnie innym schorzeniem. Rzekoma nadżerka szyjki macicy (tak brzmi inna nazwa ektopii) to zastępowanie nabłonka płaskiego, który fizjologicznie pokrywa tarczę szyjki macicy, nabłonkiem gruczołowym. Zazwyczaj nie daje ona żadnych objawów, a kobieta dowiaduje się o jej istnieniu podczas rutynowego badania ginekologicznego. Kiedy ektopia wymaga szerszej diagnostyki i leczenia? Jakie metody usunięcia „nadżerki” szyjki macicy stosuje się najczęściej?

  • Gastrolog – czym się zajmuje? Jakie choroby leczy?

    Lekarz gastroenterolog jest specjalistą w zakresie chorób układu pokarmowego. Gastrolog diagnozuje i leczy pacjentów z problemami gastrycznymi. Jakimi konkretnie dolegliwościami się zajmuje? Kiedy warto się do niego udać? Czy do gastrologa jest potrzebne skierowanie? Odpowiadamy.

  • Atak paniki – jak wygląda? Co robić, gdy się pojawia?

    Ataki paniki są jednymi z najczęściej występujących zaburzeń lękowych, tuż po zespole lęku uogólnionego oraz fobii społecznej. Objawiają się nagłymi napadami silnego lęku, którym towarzyszą symptomy, takie jak: kołatanie serca, zawroty głowy, duszności, nadmierne pocenie się czy strach przed śmiercią. Dowiedz się, w jaki sposób można sobie poradzić, gdy pojawia się atak paniki.

  • Czego nie można robić przy nadżerce szyjki macicy ? Jak postępować po jej usunięciu?

    Nadżerka szyjki macicy jest rozpoznaniem, które może usłyszeć wiele kobiet w gabinecie ginekologicznym. Warto podkreślić jednak, że określenie „nadżerka” używane jest najczęściej w nieprawidłowy i potoczny sposób. Czym jest nadżerka oraz jak postępować po zabiegu jej usunięcia?

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij