Chemioterapia w tabletkach

Dzięki nowym odkryciom w onkologii zaczęto stosować chemioterapię w tabletkach, dzięki której pacjenci odzyskali szansę powrotu do normalności, zarówno w życiu zawodowym, jak i rodzinnym.


Chemioterapia doustna może być stosowana, m.in. w raku jelita grubego, raku sutka, raku okrężnicy, raku żołądka, raku trzustki raka płuca, raku nerki i wątroby.

Podstawową różnicą między chemioterapią doustną a dożylną jest sposób przyjmowania leku. Chemioterapia dożylna polega na zaaplikowaniu leku w formie zastrzyku, bądź kroplówki.
Chemioterapia doustna podawana jest w formie tabletek, które chory może przyjmować m.in. w domu, po ustaleniu odpowiedniej dawki. Domowe warunki leczenia zapewniają pacjentowi komfort psychiczny. Zażywając chemioterapię w tabletkach, chory nie musi zmagać się z wieloma skutkami ubocznymi, które występują w przypadku chemioterapii dożylnej. Chorzy przyjmujący chemioterapię doustną odbywają średnio 8 wizyt lekarskich rocznie. W przypadku chemioterapii dożylnej, jest to średnio ok. 30 wizyt.
 


Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus